Před přestupkovou komisí stojí průvodčí vlaku.
Je obviněn z fyzického útoku na cestující.

Přestupková referentka průvodčího vyzývá: "Popište, jak k události došlo, co jí předcházelo."
Průvodčí odpovídá:

"Vstoupím do kupé a požádám zde přítomnou poškozenou cestující o předložení jízdenky:
Paní vstala, sundala ze zavazadlového roštu tašku. Tu rozepnula, vyndala z ní peněženku, tašku zapnula, vyzdvihla ji zpět na zavazadlový rošt. Rozepnula peněženku, vyndala jízdenku, zapnula a odložila peneženku. Ze zavazadlového roštu sundala tašku. Tu rozepnula,vrátila do ní peněženku, tašku zapnula, vyzdvihla ji zpět na zavazadlový rošt. Jízdenku mi předložila a posadila se.
Říkám jí: ´Paní, tato jízdenka platé pouze s IN kartou, prosím, předložte ji.´

Paní vstala, sundala ze zavazadlového roštu tašku. Tu rozepnula, vyndala z ní peněženku, tašku zapnula, vyzdvihla ji zpět na zavazadlový rošt. Rozepnula peněženku, vyndala IN kartu, zapnula a odložila peneženku. Ze zavazadlového roštu sundala tašku. Tu rozepnula,vrátila do ní peněženku, tašku zapnula, vyzdvihla ji zpět na zavazadlový rošt. IN kartu mi předložila a posadila se.
Říkám jí: ´Paní, tato IN karta je propadlá, prosím, doplaťte rozdíl v jízdném´

Paní vstala, sundala ze zavazadlového roštu tašku. Tu rozepnula, vyndala z ní peněženku, tašku zapnula, vyzdvihla ji zpět na zavazadlový rošt. Rozepnula peněženku, vyndala bankovku, zapnula a odložila peneženku. Ze zavazadlového roštu sundala tašku. Tu rozepnula,vrátila do ní peněženku, tašku zapnula, vyzdvihla ji zpět na zavazadlový rošt. Podala mi pětitisícovou bankovku a posadila se.
Říkám jí: ´Paní, na pět tisíc nemám nazpět, nemáte menší peníze?´

Paní vstala, sundala ze zavazadlového roštu tašku. Tu rozepnula, vyndala z ní peněženku, tašku zapnula, vyzdvihla ji zpět na zavazadlový rošt. A já už to nevydržel a dal jsem jí pár facek.", dodává nakonec průvodčí.

Přestupková referentka to shrne: "Jste osvobozen."

| hlavní stránka > Anekdoty | Průvodčí a pořádkumilovná paní |